• Неодамнешно
Бернат Ракотворби Пресврти Средно Памучно Предиво, Зелени Пресврти 1,5 мл 42,5 гр, Дворови
zoom_in

Бернат Ракотворби Пресврти Средно Памучно Предиво, Зелени Пресврти 1,5 мл 42,5 гр, Дворови

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Bernat® Handicrafter® Памучни Пресврти е свежо преземање на класичното памучно предиво со најлоша тежина. Предивото за извртување е сложен шарен ефект за сите ваши плетени и капчиња домашен декор и кујнски проекти, од крпи за садови до ќебиња! Погодно машина за перење и сушење исто како и оригиналниот Ракотворби® памучно предиво. Бернат Ракотворби Пресврти 4 Средно Памучно Предиво, Зелени Пресврти 1,5 мл/42,5 г, 68 Јарди : Извртени нијанси за повеќебоен ефект. Содржина : 100% Памук. Големина на топката : 42,5 g / 1,5 oz, 62m / 68yd. Грижа : Машинско перење и сушење. Мерач : 4 Средно Најлошо. Мерач на плетење : 20 ул и 26 редови со игла за плетење од 4,5 мм (сад 7). Капчиња мерач : 13 кометал и 14 редови со 5 мм (САД H/8) капчиња кука. Користете за : Плетете И капчиња домашен и кујнски декор, играчки. Препорачана Игла за Плетење : 4,5 мм. Препорачана Кука За Капчиња : 5 мм.

Избор на купувачи..