• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „букет за вас“ платно уметност од Данхуи Наи
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „букет за вас“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 799.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има букет од бели анемонски цвеќиња. Истакнати бои : сиво, бело, зелено портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува напорите за соработка на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. букет бели цвеќиња од анемон.

Избор на купувачи..