• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Среќен Божиќ Дедо Мраз во црвена“ платно уметност од Мелинда Хипшер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Среќен Божиќ Дедо Мраз во црвена“ платно уметност од Мелинда Хипшер

DEN 351.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Како што пораснав во практична млада жена, почнав да мислам дека сликарството е нешто што го направи за уживање, а не како сериозна кариера. Мојата уметност фаќа моменти што ги гледам во природата и моментите од празниците и прославите. Мелинда Хипшер „Среќен Божиќ Дедо Мраз во црвена“ платно уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Сепак, моето срце победи на локацијата и јас бев вратен во земјата воздух во округот Хардин. Liveивеам во земјата и секој ден сум инспириран од природата. Liveивеам овде со мојот сопруг, Вес, три деца, Моли, Кајл и Брејди, златен ретривер, Грејс и Кити, Кити.

Избор на купувачи..