• Неодамнешно
Royalbaby Royalbaby H Super Light легура Детска возраст за велосипеди - 6, сребро и жолта боја
zoom_in

Royalbaby Royalbaby H Super Light легура Детска возраст за велосипеди - 6, сребро и жолта боја

DEN 2034.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

H2 од Royalbaby воведува ултралесна рамка за легура што е 1/2 тежината како челичен велосипед со иста големина. Намалената тежина спарена со уникатната рамка за вкрстена структура е сигурно да ги сврти главите. Покрај овој прекрасен дизајн на рамки, системот за пренесување на ременот со запечатени лежишта со топка обезбедува тивко и мазно возење. Запирањето на моќта е феноменално со предна сопирачка и патентирана сопирачка за деца без деца во задниот дел. Не заборавајте да ја изберете и вашата посакувана колорит! Овој велосипед, исто така, доаѓа во опциите 14, 16 и 18 инчи. Препорачаната висина на детето е како што следува : 14inch-35-47 "; 16inch- 43-59"; 18inch-49-65 ”рамка/вилушка : рамка за легура на ултралејт и уникатна структура на вкрстена рамка го прави приближно 1/2 тежина на иста sized steel bike. Drivetrain : Belt transmission with sealed bearing and integrated BB parts, quiet and smooth pedaling, transparent full chain guard. Wheels/tires : Alloy rim with 1.75 inch low rolling resistance tires. Brake/Cockpit : Front V-brake and rear Патентирана диск-сопирачка за деца, сопирачка за сопирачка со големина на деца, удобна детска седло со шарена декларација. Дополнителни додатоци : Вклучени : тркала за обука на легура на магнезиум и клоци за 14 инчи? За само 16 и 18 инчи Кикстанд, Бел и алатки за склопување.

Избор на купувачи..