• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Партриџ во платно“ платно уметност од Ден Крег
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Партриџ во платно“ платно уметност од Ден Крег

DEN 479.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Ellicia Amandosubject : City Scapestyle : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен линиски уметнички градски пејзаж исполнува црна позадина. Истакнати бои : црна, сива, тен, кафеава магистерска ликовна уметност е компанија за издаваштво и дистрибуција која претставува уметници ширум светот. Ние веруваме дека уметноста е душа на светот, дека тоа ја претставува нашата човечка суштина и затоа работиме претежно со латиноамериканската уметност. Прикажа hap giclee (Jee-clay) е напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зимска сцена во која се прикажува партриџ во круша.

Избор на купувачи..