• Неодамнешно
5 16 1 Нерѓосувачки Челик Тип Не Заварени
zoom_in

5 16 1 Нерѓосувачки Челик Тип Не Заварени

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие завртки за очи се формираат и не се заваруваат за полесна должност и ефтина точка на сидро. Тие најчесто се користат за прицврстување на жичано јаже или кревање краци на предмети. Нерѓосувачкиот челик тип 316 често се нарекува нерѓосувачки челик од морска класа, но е одличен и за долговечност во надворешни елементи или други корозивни услови. Запомнете, кога користите очни завртки без раменици, товарот секогаш треба да биде директно во согласност со прицврстувачот.Вклучува завртка за очи, навртка и мијалник.Ве молиме Запомнете : Вчитувањето под агол значително ќе го намали номиналниот капацитет на завртката; аголот од 45 степени го намалува на само 1/4 од наведениот рејтинг. Никогаш не оптоварувајте под агол поголем од 45 степени од централната линија на завртките. 5/16" х 1 " Нерѓосувачки Челик Тип 316 Не Заварени.

Избор на купувачи..