• Неодамнешно
4 тенок панел предводена светлина со j-кутија, ултра тенка затемнета таванот на таванот 4000k ладно бело
zoom_in

4 тенок панел предводена светлина со j-кутија, ултра тенка затемнета таванот на таванот 4000k ладно бело

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тенок профил. Потребно е само 2 инчи дозвола од таванот, совршен за тесни тавани. Метална пролетна стегалка произведува посилен стегач. Водоотпорни машки и женски конектори го прават идеален за употреба на влажни места. Оценката на ИЦ обезбедува изолација за да се избегне случајно пожар поради прегревање на телото на ламбата .. Широко користено. Компатибилен со повеќето затемнувачи на пазарот, може да постигне 10% -100% мазно затемнување, овозможувајќи ви лесно да ја прилагодите осветленоста. Алуминиумската обвивка е издржлива и отпорна на корозија, што го прави идеален за гаражи, кујни и бањи .. Сигурен квалитет. Доаѓа со 3-годишна гаранција за да ги обезбеди вашите права и интереси како потрошувач. ETL & ENERGY STAR certified, this light only needs 10.5 W to produce 680lm compared to a 50 W incandescent light, ETL & Energy Star Certified, this light only needs 10.5 W to produce 680 LM compared to a 50 W incandescent light, saving you $1042.8 per set over Неговиот животен век од 40.000 часа. Замрзнатите леќи на ЛЕР спречуваат сјајот и е отпорна на гребење .. Забелешка. Пролетните клипови Макс можат да ја поправат светлината на десен таван од 1 инчи. Спецификација : . Wattage : 10.5 W. Напон : 120 V. Еквивалент : 50 W. Светлен флукс : 680lm. Lifeивотниот век : 40.000 часа. Агол на зрак : 100 °. Опсег на затемнување : 10%-100% . Водоотпорен рејтинг : влажна локација. Материјал : Оценето со алуминиум и железо ИЦ. 40.000 часа животен век. Енергетска starвезда наведена и елитизирана.

Избор на купувачи..