• Неодамнешно
Кингстон Месинг КБ4638ДЛ Када И Туш Славина, Брусен Никел
zoom_in

Кингстон Месинг КБ4638ДЛ Када И Туш Славина, Брусен Никел

DEN 799.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нурнете во модерен дизајн со елегантен и цилиндричен стил на оваа када и славина за туширање. Комплетно со рачка со лесна за вртење, чека оптимално искуство за капење. Уживајте во цврстата конструкција од месинг и врвната завршница со четкан никел за прицврстување што ќе трае со години. Вклучен е балансиран вентил под притисок за безбедност и заштита од случајни изгореници. Дурасеал кертриџ без миење. Инсталација на ѕид. Стандардна 1/2 " ips врска. 7.0 ГПМ/26.5 ЛПМ стапка на проток на излив на 80 ПСИ. 1,8 ГПМ/ 6,8 ЛПМ стапка на проток на туш на 80 ПСИ. 5-7/8" пренасочувач када излив. Рачката со една рачка ги исполнува упатствата НА АДА. Притисок избалансиран вентил за безбедност и спречување на скокови во температурата на водата.

Избор на купувачи..