• Неодамнешно
Карастански килими Драва Јадеит 9 '6 12' 11 Област килим
zoom_in

Карастански килими Драва Јадеит 9 '6 12' 11 Област килим

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Инспириран од традицијата, но дизајниран за денес, килимот Драва област во Јадеит од килими во Карастан ќе го внесе вашиот простор со сензационален стил. Деби на колекцијата Touchstone, овој килим за дизајнерско подрачје е луксузно завршено со бесплатната удобност на ексклузивното предиво „Karastan Rugs“ на „Smart Strand®“. Јачината на Smart Strand®, во која има вграден отпорност на дамки за живот, ја исполнува сензуалната мекост на свилата во овој килим за квалитет. Материјали отпорни на дамки : еластичните 100% Smart Strand® површински влакна со поддршка од латекс нудат супериорна отпорност на дамки што е вградено во влакната, се спротивставува на дробење и затемнување и е лесно да се исчисти. Свилата како нишки создаваат премија за килим со неспоредлива луксузна мекост. Овој килим на кадифен подрачје е одличен избор за области со висок сообраќај и домаќинства со деца и миленичиња . кадифен куп : Високиот кадифен куп нуди луксузно густо и раскошно меко чувство под нозете, што носи раскошна здружение на кој било простор . лесна грижа и Чиста : лесно чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Едноставно, испразнете редовно, самото место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, производите на Карастан килим нудат 1 -годишна гаранција за дефекти во производство и гордо увезени материјали .

Избор на купувачи..