• Неодамнешно
Уметнички ткајачи Роми Трелис област килим, камила светло сива, 9 '12'3
zoom_in

Уметнички ткајачи Роми Трелис област килим, камила светло сива, 9 '12'3

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Фаќајќи модерно печатење на антилопа, колекцијата Пабло има неутрални тонови и модерна естетска тренд. Оваа колекција ќе го воздигне вашиот декор за дома и ќе го комплиментира секој простор. Мекиот низок куп на овие парчиња обезбедува дека овој килим може лесно да се вклопи под вратите и мебелот. Направено со полипропилен во Турција. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење. Машина ткаена во Турција со 100% полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . сложените детали додаваат димензија на вашиот простор . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . Тешка и отпорна на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина пред да примените решенија за чистење. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.

Избор на купувачи..