• Неодамнешно
Mizuno B19 -Hot Metal - Big Barrel Youth USSSA Baseball Bat, 32 “
zoom_in

Mizuno B19 -Hot Metal - Big Barrel Youth USSSA Baseball Bat, 32 “

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Б19-точки метални карактеристики на иновативниот Hotmetal на Mizuno? Алуминиумска легура со еден wallид и кортех? Технологијата, која ја прилагодува дебелината на wallидот низ барел, за да создаде лилјак со високи перформанси со агресивно слатко место. Инженерните детали како оптимизирана крајна капа создаваат звук, истовремено зголемувајќи ја големината на слатката точка. Оптимизирана крајна капа : Одличен звук на мачкани топки, истовремено позитивно влијае на слатката точка на лилјакот за да ви даде повеќе поп. Лесна гаранција за една година : Осудено од дефекти во материјали и изработка за период од една година од денот на купувањето. Едно парче конструкција : за максимална подвижност и удобност. Зафат за брзина-хеликс : дизајниран да обезбеди удобност и издржливост. УСССА одобрена : Одобрена за игра на УСССА.

Избор на купувачи..