• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Виолетова Финч“ платно уметност од Рејчел Пакстон
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Виолетова Финч“ платно уметност од Рејчел Пакстон

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Purple Finch“ платно уметност од Рејчел Пакстон : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има виолетова птица против жолта, портокалова, зелена и сина позадина со апстрактни форми, пишување и мапи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Избор на купувачи..