• Неодамнешно
Лав бренд предиво од печурки за руменило за руменило Огромна акрилик, волна мулти-боја предиво пакет
zoom_in

Лав бренд предиво од печурки за руменило за руменило Огромна акрилик, волна мулти-боја предиво пакет

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Запознајте го предивото Скарфи! Скарфи е мека и возвишена предиво од мешавина од волна со доволно двор за да плете или капчиња со шамија со целосна должина. Додека работите со Скарфи, ќе видите дека се појавува уникатен ефект на само-стрипирање Омбри, со постепено засенчување од една боја до друга. Омбре шемата е софистицирана и тонална мешавина на цврсти и хедерирани нијанси. Скарфи е одличен за стилски облеки, додатоци и Авганистанци. Влакна : 78% акрилик, 22% волна • тежина на предиво : 5 гломазна • мерач на капчиња : 11 SC X 14 R на K-10.5 (6,5мм) • Плетен мерач : 14 STS X 20 R на #9 (5,5 mm) • Јарда : 312 YD / 285 M • Тежина : 5.3oz / 150g • Влакно : акрилик, волна • Детали за влакна : 78% акрилик, 22% волна • Упатства за нега : лежење рамни до суви, машинско миење • Детали за грижа : Предмети направени од ова предиво може да бидат Перена преку употреба на најжешка достапна вода, детергент или сапун, агитација и машина дизајнирана за оваа намена. Поставете хоризонтално за сушење.

Избор на купувачи..