• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „мавританска студија I“ платно уметност од Алонзо Саундерс
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „мавританска студија I“ платно уметност од Алонзо Саундерс

DEN 768.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Истакнати бои : светло сина, жолта, тен, сива, бела светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија.

Избор на купувачи..