• Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „до две на бело жолто“ платно уметност од Ширли Новак
zoom_in

Заштитена марка ликовна уметност „до две на бело жолто“ платно уметност од Ширли Новак

DEN 271.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Ширли Новаксубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолти, портокалови и црвени афиони на бела позадина. Ширли Новак е роден во Јужна Калифорнија. Нејзината доживотна страст кон цвеќиња и боја ја натера да го следи нејзиното срце и исто така да го следи примерот на Клод Моне да биде градинар и сликар. Стилот на Новак е шарен и сочен, користејќи ги дизајнерските елементи на нејзините афионски растенија опширно во нејзината работа : лирските и чудесните стебла да ги водат очите и да создадат ритам; чистите и живописни бои на ливчињата за воодушевување; Влијанието на пупките од афион како акценти и зачекори камења за да ги охрабрат очите на гледачите да играат во нејзините слики. Таа верува дека уметноста е патека што го почестува нашиот природен свет и ги открива најинтимните мисли, чувства и страсти на уметникот. Новак има изградено успешна кариера во професиите за печатење, лиценцирање и ликовна уметност. Ширли Новак „Нагоре на бело жолто“ платно уметност.

Избор на купувачи..