• Неодамнешно
Главни текстурирани простории затемнети 54 84 Панел за завеси од пена, единечен панел во бело
zoom_in

Главни текстурирани простории затемнети 54 84 Панел за завеси од пена, единечен панел во бело

DEN 367.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Мора да се има за мастер спални соби, расадници или сончеви простории, главните текстурирани простории затемнувајќи ја панелот за завеси од пена додава слој на приватност и ви овозможува да го контролирате нивото на несакана светлина од влегување во која било просторија во кое било време од денот. Достапно по ваш избор на четири големини и три цврсти бои (сива, таупе или бела) за да одговараат на вашиот стил, овој единечен панел за завеси за прозорец има дебел дизајн за затемнување на просторијата за пена што блокира 98% од светлината и го намалува надворешниот шум за мирна ноќ спиење. Исто така, ја подобрува енергетската ефикасност со изолациските простории и да ги одржуваме поладни во летните месеци и потопло во зима, што може да ви помогне да заштедите на трошоците за греење и ладење. Направен од 100% издржлив микрофибер, панелот е опремена во цврста текстурирана ткаенина за изглед кој е безвременски елегантен. Секој панел има метални громи на врвот за лесно виси, отворање и затворање. • Секоја панел се продава одделно • Направено од 100% микрофибер • Блокови 98% светло, ја намалува бучавата и ја подобрува енергетската ефикасност • Достапно во три цврсти бои : сива, таупе и бела • карактеристики цврста текстурална ткаенина за класичен изглед • Изберете од Четири големини : 54x63-инчен, 54x84-инчен, 54х95-инчен и 54х108-инчи • Метални громи за лесна инсталација, отворање и затворање • Одлично за мастер спални соби, расадници и сончеви простории • Дизајн на затемнување на просторијата за приватност и удобност • удобност • Само Хемиско чистење.

Избор на купувачи..