• Неодамнешно
Инфузер за чај од лисја од чај од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик
zoom_in

Инфузер за чај од лисја од чај од не'рѓосувачки челик од не'рѓосувачки челик

DEN 207.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направено од добра количина не'рѓосувачки челик, долготрајна издржливост за долго време. Лесно отворање и затворање Направете го овој цедалка за чај достапен за сите. Совршен начин да уживате во чаша свеж чај од пијалак! Екрани ги вашите омилени лабави чај лисја со нашите лесни за употреба и чисти чајни екрани. Може да се справите со единечни чаши, чајници, па дури и садови за залихи, оваа чајна топка може да се користи за лабав чај од лисја, букет гарни или зачини за вашето зимско згрозено вино . Извадете го натопениот чај лист, само испуштете го со вода. и држете се суво после чиста. Приложената кука ја остава топката да виси од чајникот или пандерот и лесно може да се отстрани кога вашиот чај целосно се залепи. Специфицирање Име на Производ : Име на чај : Не'рѓосувачки челичен големина на топката (затворена) : 50 x 52mm/2 " x 2 "(d*h) Должина на ланецот : 14см/5,5 " Белешки : 1. Варијабилност од 1-2мм е можна поради процесот на мерење.2. Поради разликата во поставувањето на снимањето и екранот, бојата на предметот може да биде малку поразлична од сликите. Чај на чај, уживајте во вашиот ден од чаша освежувачки чај. Лесно се стега за да се задржи чајот или зачините безбедни . има синџир за суспендирање во топли пијалоци. Идеално за зачини или лабав чај од лисја . чај од лисја . Намалува плови и остатоци од чај во вашата кригла и несакани лисја што лебдат во вашата чаша. Нема потреба да го прикажувате чајот.

Избор на купувачи..