• Неодамнешно
Полска Керамика 3-сад Рачно Насликана Во Болеславиец, Полска + Сертификат За Автентичност
zoom_in

Полска Керамика 3-сад Рачно Насликана Во Болеславиец, Полска + Сертификат За Автентичност

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие полски Керамички Чинии може да се користат на различни начини. Одлично за користење со сите ваши омилени јадења или како украс. Овие полски Керамички Чинии за Каменина се совршени додатоци на секоја колекција. Сертификатот За Автентичност и потекло е вклучен во овој Сад. Долготрајни, боите никогаш нема да исчезнат. Рачно изработени и рачно насликани во срцето На Европа во градот Болеславиец Во Полска. Олово и кадмиум слободен. Безбеден за употреба во : микробранова печка, машина за миење садови, рерна до 480 F, замрзнувач. Отпуштен двапати, екстра издржлив, отпорен на пукнатини и чипови, наменет за секојдневна употреба, лесен за чистење. Димензии : 1.54 "висок, 3.23" широк, 3.23 " долг (макс. надворешен раб или рачка). Капацитет : 3оз (исполнет до раб).

Избор на купувачи..