• Неодамнешно
Тестер За Електрично Коло, Проверете Ги Светлата Мотори Тест За Заштита На Краток Спој Континуитет Поларитет Електрично Коло Тестер За Автомобил Електричен Систе?
zoom_in

Тестер За Електрично Коло, Проверете Ги Светлата Мотори Тест За Заштита На Краток Спој Континуитет Поларитет Електрично Коло

DEN 255.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тестер за електрично Коло, Проверете Ги Светлата Мотори Тест За Заштита На Краток Спој Континуитет Поларитет Електрично Коло Тестер За Автомобилски Електрични Системиспецификација : Тип На Ставка : Тестер За Електрично Коло : Апсволт : 6-24ваприменливи Модели : Универзална Листа На Пакети : 1 х Електричен Тестер На Кола Мултифункционален : тестерите на Кола може да се користат за тестирање на континуитет, тестирање на поларитетот на напонот, проверка на светлата, проверка на моторите, следење и лоцирање кратки Кола, И Повеќе. Заштита од краток Спој : оваа единица за тестирање на кола има функција за заштита од краток спој, која може веднаш да тестира за лошо заземјување. Долг Тест Кабел : должината на кабелот е приближно 16 стапки, што ви овозможува лесно да го тестирате секој електричен систем. 6-24v dc тестер, не користете ПОД НАИЗМЕНИЧЕН напон.

Избор на купувачи..