• Неодамнешно
Бонбони Калапи Не Повеќе Злато Слатки Фолија Обвивки, Листови
zoom_in

Бонбони Калапи Не Повеќе Злато Слатки Фолија Обвивки, Листови

DEN 556.32

Количина на стоки
check Достапно на барање

Калапи за бонбони N Повеќе 6 x 6 инчни Обвивки Од Златна Кондиторска Фолија, 500 Листови Фда Одобрена за Употреба На Храна.Дебелината е приближно 0.00045 мерач (Инч).Овие обвивки од фолија се првенствено за чоколадни бонбони и не треба да се користат со карамели или тафи.3 фолии" х 3 " убаво функционираат со мали тартуфи и парчиња чоколадо. 4 фолии" х 4 " одговараат на црешите покриени со чоколадо, како и на поголемите тартуфи. 6 фолии" х 6 " одговараат на чоколадни обликувани/натопени сендвич колачиња, како и други поголеми парчиња. 5 фолии од 1/4" х 7 1/2 " се користат за вашата чоколадна лента со традиционална големина.

Избор на купувачи..