• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „хранење елен“ платно уметност од Неверојатни
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „хранење елен“ платно уметност од Неверојатни

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Неверојатнајебјект : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има елени од левата страна на едно поле. Beata Czyzowska-Young е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Природата е најголемата инспирација на Бета. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Ова дава резултат сличен на бајката. Бета е објавена во многу списанија низ целиот свет и нејзината работа е прикажана на ЦД и корици на книги. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Елен од левата страна на полето.

Избор на купувачи..