• Неодамнешно
Лори Гејтс Равенна тркалезна точка за вечера поставен во сива боја
zoom_in

Лори Гејтс Равенна тркалезна точка за вечера поставен во сива боја

DEN 799.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Поставете ја Лори Гејтс Равена 16 парчиња за вечера, за идеален приказ на вечера. Пукајќи со стил од реактивната завршница на глазурата, овие плочи служат само за да го осветлат денот уште повеќе. Изработено од издржлив материјал за каменување, сетот е безбеден за машина за миење садови без чистење на пот и микробранова печка за едноставно загревање. Послужете ги омилените влезови, од солени бириа до зачинето пилешко. Сет : Сет за вечера од 16 парчиња. Материјал : stoneware. Заврши : Сјајна форма : Тркалезна боја : Сива машина за миење садови Безбеден микробранова безбедна сет вклучува : Четири 11 "Вечерани плочи четири 9,5" десертни плочи четири 7,5 "чинии четири 15,5oz чаши по мерења на артикалот : Плоча за вечера : 11" Дијаметар, 1,5 "Висина, 1,95, 1,95, 1,95, 1,95 LBS Тежина Десерт Плоча : 9,5 "Дијаметар, 1,25" Висина, 1,20 bs Тежина за вечера : 7,5 "Дијаметар, 2,25" Висина, капацитет од 20oz, кригла со тежина од 1,15 bs : 5,5 "должина, 3,75" ширина, 3,75 "висина, 15,5oz капацитет капацитет , 0,85 bs тежина.

Избор на купувачи..