• Неодамнешно
Тера Делиса Екстра девственото маслиново масло fl. Оз., ПЕТ
zoom_in

Тера Делиса Екстра девственото маслиново масло fl. Оз., ПЕТ

DEN 447.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тера Делиса Прво ладно притиснато екстра девственото маслиново масло е совршено за сите видови на готвење. Нејзиниот мазен, благ и свеж вкус ги надополнува сите јадења, вклучително и натопи, преливи за салата, маринади и во секое време вашиот рецепт повикува на маслиново масло. Наградуваната Тера Делиса е суштината на клиентите на ЕВОО, со години на пораст и доверба во своите кујни. Направени со 100% Туниски маслинки, маслинките се одгледуваат без употреба на пестициди и рака собрани од истите земјоделци кои прво ладно печат Свежите маслинки во рок од 4 часа од жетвата. Свежо притиснато Тера Делиса Екстра девственото маслиново масло има помалку од 0,4% киселост и е природно богата со антиоксиданти и високи полифеноли. Квалитетот на Тера Делиса Екстра девственото маслиново масло е контролиран од крај до крај со податоците шифрирани од IBM Block Block Blog Blog. Скенирајте го QR -кодот на етикетата за да го следите патувањето од нашите овоштарници. Нежните, благ вкус : идеален за секојдневно готвење. Прво ладно притиснато : направено од рачно избрани маслинки одгледувани пестициди без пестициди и прво ладно притиснато во рок од 4 часа за свежина. Следливост на единечен извор : Прво маслиново масло да понуди целосна следливост од овоштарник до шишето со користење на блок -ланец на IBM. Победа на награди : Признаено како најдобро маслиново масло во светот на глобалните натпревари во 2020 и 2021 година. Темно шише : Ја штити свежината, квалитетот и природно високите полифеноли и природно високи полифеноли и антиоксиданти. Сертифициран : Не-ГМО проект потврден, Кошер за Пасха, Северноамериканско заптивка за здружение на маслиново масло. Без глутен, без алерген и преработен во објект без ореви.

Избор на купувачи..