• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Спрингфилд Илиноис Скајлин WB-BW“ платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Спрингфилд Илиноис Скајлин WB-BW“ платно уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Спрингфилд Илиноис Скајлин WB-BW“ Арт од Марлен Вотсон, златна украсна рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има црно -бела дизајнирана силуета на Springfield, Illinois Skyline. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Избор на купувачи..