• Неодамнешно
Ариста 0. Карат Т.В. Тркалезен бел дијамантски солитер прстен во 14к бело злато
zoom_in

Ариста 0. Карат Т.В. Тркалезен бел дијамантски солитер прстен во 14к бело злато

DEN 8116.48

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изработено во 14к бело злато, овој елегантен дизајн има пенливи 1/2 CTTW. Дијамант може да се пофали со ранг на боја на H-I и јасност на I2. Ариста дијамантски невестински прстен поставен во 14к бело злато. Овој класичен централен камен минато иден прстен содржи 1/2 карат вкупна тежина на дијамант. Сите дијаманти се поставени во 14к бело злато. Достапно во големини 6, 7 и 8. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Ариста 0,50 Карат Т.В. Околу бел дијамантски солитер прстен во 14к бело злато (H-I, I1-I2). Тип на камен : Дијаманти. Тежина на дијамант : 0,50 карат. Квалитет на дијамант : H-I, I1-I2. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : 14К злато. Метална боја : Бела. Достапно во големина 6-8 . Позлатеност : Родиум. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Избор на купувачи..