• Неодамнешно
Коверти со покани во Стратмор, 3 4, природно бело пинстрип, најголемиот дел од 250 кутија
zoom_in

Коверти со покани во Стратмор, 3 4, природно бело пинстрип, најголемиот дел од 250 кутија

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Донесете ги вашите најави напред со коверти за покани за џем Paper® A2 Strathmore. Направено од 30% рециклирана 24 lb. Премиум хартија и со елегантна завршница на Pinstripe, нашите природни бели пликови за рециклирани коверти ги испорачуваат сите ваши испраќања во стил. Секој плик мери 4 3/8 "x 5 3/4 " и има безбедно затворање на гума за џвакање активирано од влага, обезбедувајќи вашата пошта да остане запечатена во текот на испораката. Тие се одлични за испраќање на свадба Зачувај ги датумите, поканите за невестински или бебешки туш, картички за дипломирање, честитки за одмор, деловни кореспонденција и белешки, фотографии, промотивни материјали и многу повеќе! Од лични до професионални испраќања, нашите коверти се грижат за сите ваши потреби во извонредност. Овој пакет вклучува 250 коверти. Секој има отворање на брошура, директно размавта, затворање на гуми за џвакање и завршна обработка. Големина : 4.375in x 5,75in Боја : природна бела количина на пинстрип : 250/Боја на кутии : природно бело пинстрип. Големина : A2 (4,38 x 5,75 инчи). Количина : 250/пакет. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе. Карактеристики на пликот : затворање на гума за гума за гума, висококвалитетна финиш за хартија, 30% рециклирани.

Избор на купувачи..