• Неодамнешно
Велцторм Арми ЦТО Игри Десктоп, АИО, Ргб Фанови, 1000В ПСУ, WiFi 6, БТ 5.3, Win10Pro) ВЕЛЗ0068
zoom_in

Велцторм Арми ЦТО Игри Десктоп, АИО, Ргб Фанови, 1000В ПСУ, WiFi 6, БТ 5.3, Win10Pro) ВЕЛЗ0068

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

ВЕЛЦТОРМ КОМПЈУТЕР продава компјутери со прилагодени/надградени конфигурации за подобрување на перформансите на системот. Ако компјутерот има модификации како што е наведено погоре, кутијата на производителот ја отворија нашите високо квалификувани техничари за тестирање, инспекција и инсталирање на надградбите според рекламираните спецификации. Сите компјутери и компоненти се сосема нови.Модел : Велцторм Форма/Стил : Десктопмодел Бр : Велз0068процесор : 7-ми ГЕНЕРАЛ AMD Ryzen 9 7900 X 4.7 GHz Процесор (до 5.6 GHz, 64 MB Кеш, 12-Јадра, 24-Теми, )Меморија : 16gb DDR5 DIMMGraphics : Ge Force RTX 3050, 8 GB GDDR6 PCIe 4.0, Directx 12, G-Sync, Windforce 3x Ладење [Графичката Картичка Прикажана овде Е Само За ПОВИКУВАЊЕ]Складирање : 512 GB pcie Ssd (диск со Цврста состојба) + 2tb Hdd (Хард Диск)Оперативен Систем : Windows 10 Pro-64display : БЕЗ ПОВРЗУВАЊЕ НА ЕКРАНОТ : Wifi 6 Mt7921, BLUETOOTH 5.3, ETHERNET Lan (rj-45)Порти/Слотови : , 7 Usb 3.1 Gen2, 4 Usb 2.0, 1 Hdmi, 1 Дисплеј Порта (Dp), 2 X USB 3.1 Тип-C Gen1, без оптички диск, 1 X Слушалки/Микрофон Комбо Jackinput/Излез : Без Веб Камера, БАТЕРИЈА : 1000w Напојување, Други Карактеристики Rgb ОСВЕТЛУВАЊЕ 240 MM AIO ТЕЧЕН ПРОЦЕСОР КУЛЕР, Боја : црна Тежина : 29lbproduct Димензии (Wxlxh) : 1 Година Производителот Гаранција од VELZTORM КОМПЈУТЕР (Професионално НАДГРАДЕНИ од Velztorm Компјутер) Amd ryzen 9 7900x 12-Јадро Процесор. Ge Force RTX 3050 графика. 512 GB PCIe NVMe SSD + 2 TB HDD. 16 GB DDR5 RAM МЕМОРИЈА. Виндоус 10 Про 64бит.

Избор на купувачи..