• Неодамнешно
Кирлијан Камера - Холограм Месечина-Винил
zoom_in

Кирлијан Камера - Холограм Месечина-Винил

DEN 576.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Холограм Месечината е првиот албум Со Камера кирлијан по пет години Во Кој Елена Алис Фоси и Анџело Бергамини, меѓу другото, се занимаваа со нивниот спореден ПРОЕКТ СПЕКТРА*Париз. Во октомври 2017 година, дуото се врати со спектакуларниот сингл "Скај Колапс";, чија насловна песна беше испеана заедно со Заветите Ескил Симонсон. Доминираше на германските Алтернативни Топ Листи неколку недели и продолжува да ги загрева германските подиуми за танцување. Сепак, "Скај Колапс"; беше само навестување за нешто поепско. Албумот "Холограм Месечината" ја прикажува Камерата На Кирлијан на врвот на нивната турбулентна кариера. Зависни ќе го објават ова хипнотичко ремек-дело помеѓу поп, електроника и патос во три различни формати (Дигипак ЦД, двоен винил и ограничено 2цд издание на книги). Неколку композиции сигурно ќе го повторат клупскиот успех на "Скај Колапс";, Било Да е тоа "Очи На Месечината";, "Патници Завет"; Или "Поларис-Ихсквот";, уште една соработка со Ескил Симонсон. цитат; Холограм Месечината; исто така е фасцинантен поради неговите текстови. Италијанците разговараат за теоријата на заговор што му го позајми насловот на албумот, сугерирајќи дека месечината не е безопасен сателит на земјата, туку визуелен холограм кој крие вештачка, можеби вонземска конструкција. Само нагаѓања? Во секој случај, на цитат;Холограм Месечината;, Кирлијан Камера се вклучат во субверзивна игра со перспективи и алтернативни реалности. Холограм Месечина (Винил) (Ограничено Издание).

Избор на купувачи..