• Неодамнешно
Мајка Земја-Гледавте
zoom_in

Мајка Земја-Гледавте

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Поделбите на бендот, абортусните сесии, напуштените песни и етикетата под опсада придонесоа за триумфот што Беше трет ЛП На Мајката Земја, Го Гледавте. Никогаш најкохезивното Од единиците, класичното Дрво "Луѓе" Од 1994 година беше поздравено, но тоа е двегодишен процес на снимање на кој бендот загуби двајца членови и речиси ја потона издавачката куќа како што беше снимена во скапи студија низ ВЕЛИКА британија. Следењето требаше брзо да се снима како противотров, но првите сесии без продуцент не испорачаа ништо, по што фронтменот На бендот Мет Дејтон отиде и го сними својот соло албум со својата нова сопруга. Тоа можеше да биде крајот На Мајката Земја. Наместо тоа, освежени од паузата тие повторно се собраа во Acidд џез студијата и го завршија албумот за неколку недели. Мешање На Stax soul, dub и вселенска карпа, беше објавен кон крајот на летото до голем успех. Песните како што се " До Војна", "Спореди се" и " Разбери се", брзо станаа омилени во живо, додека "Постер" и "Држи Се За Главата" покажуваат некои од најчувствителните пишувања На Дејтон. Киселиот Џез повторно го издава албумот во факсимил на оригиналниот ракав на портата, на јоргованот винил што одговара на уметничкото дело НА ЛП. Мајка Земја - Гледавте (Јоргован Винил) Издавачка Куќа : Киселински Џез. Музички Жанр : Џез.

Избор на купувачи..