• Неодамнешно
Мотор Пренос Филтер Комплет ФТ-154
zoom_in

Мотор Пренос Филтер Комплет ФТ-154

DEN 2.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Поддржана Од Гаранцијата За Делови За Сервисирање На Мотоцикли која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилерите На Форд/Линколн и Овластените Дистрибутери на Форд. Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур. Секој филтер ги задоволува специфичните потреби на неговата примена и наменетиот век на траење. Ефикасноста на филтрацијата е фино подесена за да одговара на барањата за чистота на течноста за пренос за да помогне да се обезбеди издржливост на преносот во текот на предвидениот животен циклус. Филтрите се дизајнирани да одржуваат стапки на проток на течности дури и кога се акумулираат остатоци од абење. Куќиштата на филтерот се конструирани од напредни полимери отпорни на температура засилени со влакна или комбинација од полимери и челик со печат. Во повеќето случаи, не се потребни нови дихтунзи за тава при извршување на услугата за филтер за пренос. Сите Филтри За Автоматски Менувач на Мотоцикли се тестирани на перформанси за да ги исполнат стандардите На Форд за секоја апликација. Јачината на медиумот за филтрирање е тестирана за да ги издржи најекстремните оптоварувања на нечистотија при екстремни услови на абење при покачени температури. Тестирањето за филтрирање и хидраулични перформанси се врши според процедури одобрени Од Меѓународната Организација за Стандардизација. Филтрите за пренос на замена ги отстрануваат загадувачите од течноста, за да му помогнат на преносот да работи како што е дизајнирано. Автоматските Филтри за Менувач на мотоцикли се дизајнирани, конструирани и тестирани за да помогнат да се обезбедат врвни перформанси на преносот низ Врските на Возилото ли Среден/Тежок Камион Форд Е-450 Супер Должност : 2004 Комплет За Филтер За Автоматски Менувач Продолжен.

Избор на купувачи..