• Неодамнешно
Спортски Пијалок Сорта Пакет, Течност
zoom_in

Спортски Пијалок Сорта Пакет, Течност

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Бодиармор Спортски Пијалок Сорта Пакет, 28 Течни Унца (Пакет од 12) БОДИАРМОР е нискокалоричен спортски пијалок за хидратација на вашиот активен животен стил без вештачки засладувачи и без додаден шеќер. Тој е преполн со електролити, кокосова вода и витамини и е низок во натриум и богат со калиум. БОДИАРМОР лајт содржи природни вкусови и засладувачи и нема бои од вештачки извори. Оваа сорта пакет доаѓа во три вкусни вкусови : Јагода Банана, Портокал Манго и Цреша Вар. БОДИАРМОР ЛАЈТ содржи електролити спакувани со калиум во секое шише. Вкусовите содржат екстракти од вистинските плодови кои се вклучени во секоја од нашите сорти БОДИАРМОР ЛАЈТ, како и 10% кокосова вода. Користењето вистинско овошје ни помага да го добиеме освежувачкиот, природен вкус на БОДИАРМОР ЛАЈТ. Калиумот е критичен во процесот на хидратација со спречување на грчеви поради неговата улога во функцијата на нервите и контролата на мускулите. Повеќето традиционални спортски пијалоци користат натриум како клучен електролит. Сепак, Американците добиваат доволно дневен натриум преку нивната потрошувачка на храна и недоволно калиум. Премногу натриум може да предизвика висок крвен притисок, а калиумот помага да се намали крвниот притисок. Во БОДИАРМОР ЛАЈТ нема бои. БОДИЈАРМОР ЛАЈТ користи бои од овошје, зеленчук и витамини како Што е Бета Каротин. Бодиарморс портфолио на производи обезбедува суштинска хидратација пред, за време и после активност или во секое време ви треба хидратација во текот на денот. Бодијармор Спортски Пијалок Сорта Пакет, 28 Течност Унца (Пакет од 12).

Избор на купувачи..