• Неодамнешно
Дорман 951 - Предно Тркало Лого И Центар Собранието За Одберете Доџ Модели Одговара Доџ Дакота
zoom_in

Дорман 951 - Предно Тркало Лого И Центар Собранието За Одберете Доџ Модели Одговара Доџ Дакота

DEN 1407.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ова замена тркало лого и центар собранието доаѓа со центар и критична замена компоненти вклучени за целосна поправка на одредени апликации возило. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Целосна поправка - ова склопување ги вклучува центарот на тркалата и компонентите на лежиштето специфични за апликацијата. Заштедува време-ја елиминира работата потребна за отстранување на поединечни кородирани компоненти. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на димензиите на оригиналната опрема. Доверлив квалитет-инженер и тестиран во Соединетите држави. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Доџ Дакота : 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 Доџ Дуранго : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003.

Избор на купувачи..