• Неодамнешно
Капакот На Предавателот Без Клуч За Специфични Модели, Избери Црно Одговара: 2006-ДОЏ РАМ 1500, 2008 - ЏИП ПАТРИОТ
zoom_in

Капакот На Предавателот Без Клуч За Специфични Модели, Избери Црно Одговара: 2006-ДОЏ РАМ 1500, 2008 - ЏИП ПАТРИОТ

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Испукани или истрошени вашиот клуч фоб случај? Сакате да додадете сопствен изглед? Само заменете го случајот со овој удобен, достапен капак на предавателот без клуч, враќање или подобрување на изгледот. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Замена или надградба - оваа далечинска кутија без клуч ви овозможува едноставно да замените скршена футрола или да го надградите вашиот сегашен изглед. Беспрекорно вклопување-одговара на димензиите на оригиналниот капак на предавателот за специфични апликации на возилото за цврста заптивка. Сигурна конструкција-ја задржува влагата и остатоците надвор од внатрешната електроника за долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти и инженери за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Крајслер 300 : 2007 Крајслер Аспен : 2007, 2008, 2009 Крајслер ПТ Крузер : 2006, 2010 Доџ Калибар : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Доџ Дакота : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 доџ Дуранго : 2008, 2009 Доџ Нитро : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 Доџ Рам 1500 : 2006, 2007, 2008 Доџ Рам 3500 : 2008, 2009, 2010 Доџ Рам 4500 : 2008, 2009, 2010 Доџ Рам 5500 : 2008, 2009, 2010 џип Компас : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 Џип Патриот : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 Рам Дакота : 2011. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : Метал.

Избор на купувачи..