• Неодамнешно
Skar Audio IVX-15V D 15 800W MA Power Dual Ohm Subvoofer
zoom_in

Skar Audio IVX-15V D 15 800W MA Power Dual Ohm Subvoofer

DEN 2719.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Skar Audio IVX-15 V2 D4 е 15-инчен, двоен 4-Ohm, субвуфер за автомобили во конкуренција на автомобили, изграден за да се добие екстремно гласно и да репродуцира широк спектар на фреквенции со ниска крај со точност. Одликувајќи се со моќен мотор со единечен магацин, 2-инчен висока температура на бакар, и притиснато конус на хартија, овој возач ги користи само компонентите со највисок квалитет на градење. Понатаму, напредниот дизајн за ладење на овој сабвуфер исто така му овозможува да работи поефикасно, дури и во најгласните количини. Дизајниран да биде разноврсен, серијата IVXV2 звучи одлично и во пренесените и запечатените куќишта, дозволувајќи му да се користи во различни системски апликации. Двојна гласовна калем од 4-ом. Врвна моќност : 800 вати, RMS Power : 400 вати. Продадени индивидуално. FS : 32 Hz, SPL : 89,5 d B, QTS : 0,44. Skar Audio IVX -15 V2 D4 - 15 "Компонента сабвуфер на компоненти. Двојна 4 ом конфигурација на говорна калем. Врвна моќност : 800 вати. Температурен бакарен глас на калем. Тежина на моторот : 66 мл. Одговор на фреквенција : 30 - 500 Hz. Чувствителност : 89,5 d B. FS : 32,0 Hz. Одг : 7,1 оми. QMS : 3,40. QES : 0,51. QTS : 0,44. NREF : .75 %. CMS : 0,15 mm/n. BL : 20,4 N/A. VAS : 121.1 L. MMS : 165 gr. SD : 754 cm^2. Xmax : 11 mm.

Избор на купувачи..