• Неодамнешно
Обединета расадник во живо Мандевила Трелис отворено бело цветни растенија високи во тенџере со декор од теракота
zoom_in

Обединета расадник во живо Мандевила Трелис отворено бело цветни растенија високи во тенџере со декор од теракота

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Одгледувано од обединетата расадник Сонцето чадориски гигант бели мандевила произведуваат големи бели цвеќиња кои можат да се протегаат до 4 инчи. Големите бели цвеќиња ќе создадат елегантен тропски изглед во вашиот двор или задниот двор. Мандевила се природни алпинисти, овие убавици се зачудувачки обучени за треска или обелиск во садови за внатрешен двор. Ништо не вели лето како гигантски бели цвеќиња. Донесете ги овие прекрасни растенија покрај базенот и создадете тропски рај. Мандевила уживате во светлината и топлината и се изведува најдобро во топли температури помеѓу 65 ° - 90 ° и високото директно ниво на светлина. Мандевила треба да биде засадена на полно сонце за да може добро да цвета. Willе толерира низа почви, сè додека почвата е добро исцедена. Мандевила треба редовно да се напои и оплодува. Растенијата помагаат во намалувањето на стресот и вознемиреноста додека ја стимулираат креативноста и продуктивноста. Одлично за себе или како подарок. Фабриката Мандевила е прекрасно растение за искачување со светло зелени лисја, а особено убави птици што цветаат често во вистинска состојба . Овие растенија бараат целосно сонце за да цветаат и да растат оптимално. Тие можат да бидат прилагодени и за делумна сенка, и претпочитаат чести наводнување заради високата светлина што ја добиваат на отворено. Ова растение не е пријателско за миленичиња ако се внесува. Ние не препорачуваме испорака до држави кои доживуваат ладно време што може да биде опасно за растенијата.

Избор на купувачи..