• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Ок Сити Ок Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, црна рамка
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Ок Сити Ок Скајлин ВБ-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, црна рамка

DEN 399.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност „ОК Град Ок Скајлин ВБ-1“ Арт од Марлен Вотсон, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на Оклахома Сити, Оклахома Скајлин. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Избор на купувачи..