• Неодамнешно
Брзина демони про комплетен скејтборд
zoom_in

Брзина демони про комплетен скејтборд

DEN 337.60

Количина на стоки
check Достапно на барање

Брзина Демони 31 "Про Скејтборд е крајната табла за трици за почетници или искусен возач. Тешките закачалки и пушките се подготвени да се тресат. Започнато во 1997 година од истиот тим што ни донесе светски индустрии и слепи, Брзи демони започнаа од страна на Демоните започнаа од страна Изработка на компоненти на лежишта и тркала. Секоја детална конструкција на палуба, камион, лежиште и тркало се смета дека ги достигнува сите возрасни групи и стилови на возење. Демоните за брзина се комплетираат целосно склопени со хардвер со лента и скејт, проверете дали ќе ги прилагодите камионите врз основа на уметничко лизгање предност и способност и отстранете го заштитниот капак на тркалото што може да се инсталира. Секогаш запомнете да носите заштитна опрема за скејтборд (скејт за скејт, влошки на коленото, влошки на лактот и/или чувари на зглобовите) што го поддржува нивото на вештина на возачот. Дек : 30 ”x 7.25 “, 9 Пли Јавор Конкавна со двојно Kicktail, Стандардни камиони со лента за црна лента од 80ab : 5” Полирани алуминиумски камиони, 88А грмушки и стандардни тркала на кралот : 51мм x 31mm, инјектирани полиуретански лежишта : јаглероден челик ABEC 3 дизајнирани за возрасти 8+ максимална тежина. од 220 фунти. Брзина Демони Про комплетен скејтборд : палуба : 30 ”x 7,25”, 9 ply јавор конкавна со двојна удар, стандардна лента за црна зафаќање 80 AB. Камиони : 5 ”полирани алуминиумски камиони, 88а грмушки и стандарден крал. Тркала : 51мм x 31мм, инјектиран полиуретан. Лежишта : јаглероден челик ABEC 3. дизајниран за возраст од 8+. Максимална граница на тежина од 220 фунти.

Избор на купувачи..