• Неодамнешно
Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато свадба бенд
zoom_in

Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато свадба бенд

DEN 5040.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Почитувајте ја со оваа исклучителна годишнина од дијаманти и свадбениот бенд, сладок симбол на loveубовта што ја споделувате. Изработено во ладно жолто злато, блескавата низа на треперливи тркалезни дијаманти се совршено поставени во поставување на prong низ овој опсег за очи. Дизајнирана да го одземе здивот, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 1/5 Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато венчаница : Дијамант Тежина : 1/5 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Избор на купувачи..