• Неодамнешно
Купер Дискаверер С Т Ма ЛТ275 70Р Е 10ПЛИП БСВ
zoom_in

Купер Дискаверер С Т Ма ЛТ275 70Р Е 10ПЛИП БСВ

DEN 3161.92

Количина на стоки
check Достапно на барање

Купер Дискаверер С / Т Макс е гума за сите сезони, сите терени со влечење на комерцијално ниво. Тој е дизајниран да настапува на тешки терени со неспоредлива стабилност и одговорност. Неговата уникатна шема на шарите нуди тивко и удобно возење. Се спротивставува на големиот обем на работа, е издржлив и има долг век на траење. Најдобро одговара за : Камиони и Теренци. Карактеристики на гумите : хибридниот дизајн на 4-5 ребра ја контролира бучавата и одржува рамномерно абење на гумите. Двојно нацрт, непаралелни ѕидови на жлебот го намалуваат задржувањето на каменот и штитат од оштетувања. Ребрата за исфрлање камен испуштаат остатоци и го контролираат задржувањето на каменот. Оклоп-тек3 изградбата на труп ги подобрува перформансите на шарата и страничниот ѕид на нерамен терен. Дизајнот на гуми за потпора поддржува зафат надвор од патот, издржливост и спречува пункции. Кал и Снег (М+С) номинална гума. Купер Дискаверер С / Т Макс ЛТ275/70Р17 Е/10ПЛИП БСВ (4 гуми).

Избор на купувачи..