• Неодамнешно
Унисе Бебе Маскирана Бањарка Деца Фланелен Пижами За Момчиња Девојки Качулка Пижами Мека Облека За Спиење
zoom_in

Унисе Бебе Маскирана Бањарка Деца Фланелен Пижами За Момчиња Девојки Качулка Пижами Мека Облека За Спиење

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Тип На Производ : Дуксер. Материјал : Полиестер. Тип на шема : печатење. Стил : Секојдневен. Должина на ракавот (см) : Целосна. Опис на големината : Големината е нормална. Применлива толпа : фустан на таткото. Пол : Унисекс. Сезони : зима. Применлива возраст : 25-36 месеци за деца, 4-6 години за предучилишна возраст,7-12 години за училишна возраст. Големина - - - - - Возраст - - - - - - - Горна должина - - - - - - - БистаРакавПрепорачана висина. 100-3-4Т - - - - 53см/20.86 "- - - - - 62см/24.40 " - - - - - 32см/12.59"-80-95см/31.49-37.40". 110-4-5Т - - - - 58см/22,83 "- - - - - 66см/25,98 "- - - - - 35см/13,77 " - - - - - 105см/41,33". 120-5-6Т - - - - 64см/25.19 " -70см/27.55"-38см/14.96" - - - - - 115см/45.27". 130-7-8Т - - - - 70см/27,55 " -74см/29,13"-41см/16,14" - - - - - 125см/49,12". 140-9-10Т - - - 76см/29,92 " -78см/30,70"-44см/17,32" - - - - - 135см/53,14". Изработена од корално руно, текстурата на ткаенината е многу мека и мека, удобна и обоена, густа и лесна. Симпатична наметка со качулка, соодветниот ремен е погоден како салон, куќен капут. Супер симпатична и ракави може да бидат манжетни понекогаш носејќи повеќе како наметка. Абсорбента материјал што ќе им овозможи да се користат како бањарка за зимско време за да го одржат бебето пријатно и топло после бања, пливање, туширање. Носете ја оваа наметка низ куќата за да го загреете вашето бебе во зима, ќе се чувствувате како да сте стуткани од нејасни. Одличен Роденден, Божиќ, подароци за денот на Децата за момчињата на вашите мали девојчиња.

Избор на купувачи..