• Неодамнешно
Карат Т.В. Прстен за ангажман со дијамант Стерлинг Сребрен филигран
zoom_in

Карат Т.В. Прстен за ангажман со дијамант Стерлинг Сребрен филигран

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Направете го тоа официјално со овој прекрасен прстен за ангажман на филигран од Мијабела Дијамант. Изработено во сјајно сребро, овој божествен прстен има 40 кружни, песни и рамка за треперливи дијаманти (G-H, I2-I3) кои формираат ореол и гроздобер инспирирана шема. Полиран до брилијантност, овој прстен за ангажман на дијаманти за дијаманти прави убав додаток на секоја колекција на накит и е сигурно дека ќе ја натера да се истакне на денот на нејзината свадба. Направено во сребро. 1/3 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamonds Clarity : i2; i3. Поднесени и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 2мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Избор на купувачи..