• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Антички цвеќиња лесни култури“ платно уметност од Данхуи Наи
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Антички цвеќиња лесни култури“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 943.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Француски Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сино-бели цвеќиња на бела позадина. Истакнати бои : Бела, сива, светло сина боја, Тан Данхуи Наи е роден во копното Кина и израснато во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на Скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Данхуи Наи е роден во копното Кина и израснал во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми. Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. - Сини и бели цвеќиња на бела позадина.

Избор на купувачи..