• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Фламинг клисура“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Фламинг клисура“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

DEN 671.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : J.D. Mc Farlansubject : Panderscapestyle : Природно модерен производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розова планина од левата страна на рамката. Ја започнав мојата кариера како фотограф за мојот средношколец весник и продолжи да прави портрети, свадби и комерцијална фотографија. Она што на крајот ме инспирираше најмногу беше сценско и природа. Направив фотографии од Алјаска до Европа до Африка. Дадов голем број на мои снимки насликан ефект и исто така уживам во снимањето сцени во инфраред. Јас сум дипломиран на Институтот за фотографија во Yorkујорк и член на Здружението на професионални фотографи од Georgiaорџија. Јас поседувам фотографија во Беркшир и сум член на еснафот „Такер уметност“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. розова планина од левата страна на рамката.

Избор на купувачи..