• Неодамнешно
Основи на стилизирани прилагодливи бела лента за глава, 9 ”4.2”
zoom_in

Основи на стилизирани прилагодливи бела лента за глава, 9 ”4.2”

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Со стилизираните основи за прилагодлива бела лента за глава, не постои такво нешто како лош ден на косата! Оваа лента за глава е дизајнирана од ултра-комфорна и издржлива ткаенина, во која има бел, истегнат опсег за сигурна фит што останува ставена. Одете на пријатна и обична-чувајте ја цврстата бела боја како што е за изјава за суптилен стил што ја заокружува вашата облека. Или, ако Блинг е ваша работа, украсете ја лентата за глава со други додатоци-како скапоцени камења, sequins, букви за железо, бои на ткаенини и многу повеќе! Облечете го облечениот изглед и спарете ја лентата за глава со убава конска опашка, или стилизирајте ја со кадрава, исправена или брановидна фризура! Без разлика дали работите надвор, излегувате или се дружите-оваа мулти-употреба лента за глава ќе ја задржи косата токму таму каде што сакате, за да можете секогаш да останете стилски, без оглед на приликата. Основи за стилови, прилагодлива бела лента за глава, 9 "x 4.2" Оваа супер-мека и затегната бела лента за глава нема само да ви помогне да ја преземете контролата врз вашата коса-тоа ќе го надополни вашиот стил!. Направено од пријатна, лесен памук со удобно истегнување што останува безбеден на главата - една големина најмногу одговара!. Има толку многу начини да ја стилизирате оваа лента за глава-извртувајте ја на цвест за да создадете симпатична лента за глава со врвот, вратоврска на лентата за глава за да го направите целосно еден од еден вид, или да ја разгалите со украси за ткаенини како Rhinestones или закрпи на железо!. Од вежбање до мрзливи викенди - оваа лента за глава е одлична за секоја пригода . машина што може да се мие и дизајнираше трајно!. Одлично за сите возрасти! . Вклучува : 1 истегната бела лента за глава (9 in. X 4.2 in.).

Избор на купувачи..