• Неодамнешно
Рачно изработен стил Шибори Стил 5 '8' стапала Правоаголна волнена површина килим - памук доцна поддршка - килим во затворен простор, темно зелена
zoom_in

Рачно изработен стил Шибори Стил 5 '8' стапала Правоаголна волнена површина килим - памук доцна поддршка - килим во затворен

DEN 600.96

Количина на стоки
check Достапно на барање

Рачно изработено волна килим Шибори област со памук и природна поддршка од латекс. Само за затворено употреба. Се препорачува рампа за килими и професионално чистење. Упатство за корисници- Избегнувајте продолжена влага. Вакуумот редовно и/или тресете за да се отстрани прашината. Не повлекувајте никакви лабави нишки. Користете ножици за едноставно да ги исечете краевите. Истурите на размачкани веднаш со бела крпа. Суровите хемикалии можат да го оштетат или избледат килимот. Користете заштитници на килими под тежок мебел. Оригинален 100% волна куп. Памук/природна поддршка од латекс. Материјал : Волна. Големина : 5 'x 8' правоаголник. Направено во Индија.

Избор на купувачи..