• Неодамнешно
Ito El Munequito Foods Pr Ajo Molido Ground Gurlic шише, 8oz 226,7g
zoom_in

Ito El Munequito Foods Pr Ajo Molido Ground Gurlic шише, 8oz 226,7g

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Зачинете го месото за да им го дадете тој допир на вкус со свежи состојки. Работено локално од рацете на Порто Рикан со свежи производи и според стандардите со највисок квалитет. Подземниот лук ITO е 100% природен, совршен за секаков вид храна. Додадете лажичка во чорбите, оризот, месото, рибата, сосовите, винегретите или омиленото јадење. Не додаде сол, оцет или MSG (монозодиум глутамат) и е без глутен. Состојки свеж лук, вода, лимонска киселина за зачувување на свежината. Упатствата продолжуваат со ладење. Фрижидер помеѓу 34 степени F - 40 степени F. Ito El Munequito Foods Pr Ajo Molido Ground Gurlic шише, 8oz/226,7g. Ито земја лук. Чувајте во фрижидер. Направено во Порто Рико. Ito Calidad природно. УОМ : Едно шише 8 течности унци на ито мелен лук.

Избор на купувачи..