• Неодамнешно
Пинцети За коса Кубење за жени Поставете Алатки За Убавина Од Нерѓосувачки Челик За Веѓи
zoom_in

Пинцети За коса Кубење за жени Поставете Алатки За Убавина Од Нерѓосувачки Челик За Веѓи

DEN 127.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Пинцети За Веѓи Поставете Професионален Кубеч За Коса Од Нерѓосувачки Челик Од 4 Парчиња за жени карактеристики : со четири пинцети со различна форма за избор 1.Зашилени пинцети : Исклучително остри пинцети кои се одлични за навистина фини мали или вродени влакна.2.Наклонети пинцети : Одлично за отстранување на влакна на поголеми површини на лицето или околу линијата на бикини.3.Зашилени коси пинцети : Ова е најразновидната пинцета што може да се користи за прецизна работа како што се веѓите и вродените влакна.4.пинцети : прецизно усогласен наклон на врвот за поголема намена на апликацијата.Како Да Ги Извадите Совршените Веѓи?Превртете ја пинцетата, наопаку, така што отворениот крај е насочен надолу и ставете го вертикално заедно со надворешниот раб на дното на носот.Користејќи молив за очи, нацртајте вертикална линија за да го означите почетокот на секоја веѓа, а потоа проверете дали просторот над мостот на носот е центриран помеѓу нив. Отстранете ги скитниците што паѓаат помеѓу нив.1. Лоцирајте Ги Почетните Точки2. Обележете Ги Крајните Точки3. Одредете Ја Дебелината На Веѓите4. Обликувајте Ја Содржината На Архипакетот за Веѓи : 4 Во 1 Професионално Предупредување За Пинцети : ве Молиме чувајте ги подалеку од дофат на деца! 100% сосема нов и висок квалитет. Совршен за употреба, совршен за одржување на опуштено и елегантно расположение. Совршен за секојдневна употреба, компактен и лесен. Ова е најдобриот избор за себе или за пријател. На залиха, брза испорака.

Избор на купувачи..