• Неодамнешно
Балер Сестра Спорт Мета Млади
zoom_in

Балер Сестра Спорт Мета Млади

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Балер Сестра(Млади) класичен унисекс маичка со кратки ракави се вклопува како добро сакан фаворит. Мек прстенест памук и квалитет со спортскиот дизајн на Сестрата Балер(Младина) ќе ве натера да се заљубувате во него одново и одново. Покажете им на вашите омилени спортисти дека ги поддржувате со вашата сопствена кошула Со Сестра Балер(Младинска) која може да се пофали со трио удари со боја со фудбалска, кошаркарска и бејзбол шема. Маиците На Сестрата Балер (Младина) имаат ребрести плетени јаки за зајакнување на обликувањето. Рамената имаат лента за подобро вклопување со текот на времето. Двојните странични шевови ја држат формата на облеката подолго. 100% Чешлан Воздух и памук со прстен (содржината на влакна може да варира за различни бои), Лесна ткаенина (4,2 мл/ид2 (142 г/м2)), малопродажба, етикета за Кинење, работи точно на големината со странични шевови лоцирани долж страните, тие помагаат да се одржи обликот на облеката подолго и да и се даде структурна поддршка. Ребрестиот плетен ја прави јаката многу еластична и помага да се задржи својата форма. Лента за рамо-Лента Со Диагон ги покрива шевовите на рамената за да го стабилизира задниот дел на облеката и да спречи истегнување.

Избор на купувачи..