• Неодамнешно
Charm Hydrangea цветни листопадни грмушки со розово-розово или розово-сини цути-дел од сенка во живо на отворено
zoom_in

Charm Hydrangea цветни листопадни грмушки со розово-розово или розово-сини цути-дел од сенка во живо на отворено

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Charm Hydrangea е совршен избор да се обезбеди сигурна убава боја секоја година во секое целосно сонце за да се раздели сенка градина. Со големи прекрасни цути кои можат да се движат од врвен розово-розов до виолетово-сино, шармот изгледа зачудувачки додека повеќето од пролетните цветачи се смирија за летната топлина. Покрај тоа што цветаат цвеќиња, оваа заоблена грмушка за навики произведува удобно засилени, овални, темно зелени лисја што траат од пролетта до првиот мраз. Зрела големина : 5'H x 7'W. УСА Зона : 5-8. Барања за вода : Вода двапати неделно додека не се утврди. Барања за сонце : Целосно сонце до дел од сенка. Листопадни.

Избор на купувачи..