• Неодамнешно
Кралски Канин Урбан живот голема раса суво кучиња храна, lb
zoom_in

Кралски Канин Урбан живот голема раса суво кучиња храна, lb

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Royal Canin Urban Life Голема раса храна за суво кучиња основана од француски ветеринар во 1968 година, Royal Canin произведува храна за домашни миленици за да им служи на исхраната на кучиња со различна големина, векови, раси и начин на живот. Во соработка со ветеринари и научници за истражување, Royal Canin формулира рецепти со 50+ хранливи материи за поддршка на четири цели за здравствена исхрана : развој и одржување на телото; енергија; превенција; и посебна грижа за закрепнување од болест. Royal Canin Lifestyle Health Nutrition Urban Life Adult Dry Dog Food е дизајнирана за зафатени кучиња за возрасни. Обезбедувајќи целосна и балансирана исхрана, оваа специјална формула содржи антиоксиданти и полипептиди од риби за да го поддржи здравјето на кучињата изложени на урбани услови, вклучувајќи загадување, слаб квалитет на воздухот, бучава и гужва. Состојки : пченка, пилешко нуспроизводен оброк, пиварници ориз, пченкарен глутен оброк, пилешко маснотии, природни вкусови, сушена обична пулпа од репка, влакна од грашок, глутен од пченица, рибино масло, растително масло, дестилери за жито сушен квасец, калциум карбонат, калиум хлорид хлорид , сол, исушена риба протеин дигестија, монокалциум фосфат, хидролизиран квасец, холин хлорид, таурин, витамини [ДЛ-алфа токоферол ацетат (извор на витамин Е), Л-аскорбил-2-полифосфат (извор на витамин Ц), биотин, Д. -calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin A acetate, niacin supplement, folic acid, thiamine mononitrate (vitamin B1), vitamin B12 supplement, riboflavin supplement, vitamin D3 supplement], trace minerals [zinc oxide, ferrous sulfate, zinc Протеиран, манган оксид, манган протеинат, бакар сулфат, калциум јод, натриум селенит, бакарен протеинат], екстракт од невен (тагет еректа Л.), глукозамин хидрохлорид, хондроитин сулфат, рузмари, замислен со мешани токороли и цитрици киселини. Загарантирана анализа : суров протеин (мин) 23,0% сурова маст (мин) 12,0% сурова влакна (макс) 4,5% влага (макс) 10,0% глукозамин* (мин) 370 мг/кг хондроитин сулфат* (мин) 8 мг/кг.

Избор на купувачи..